Jocs Florals Escolars Horta-Guinardó 2012

El dimarts 15 de maig s'ha celebrat l'acte de lliurament de guardons al Casal de la Font d'en Fargues.

Centres escolars participants: C Acis Artur Martorell, ESC Àngels Garriga, ESC Baloo, C Cardenal Spínola, ESC Coves d'en Cimany, ESC del Mar, ESC Els Pins, ESC Font d'en Fargas, INS Francisco de Goya, CEE Fundació EIR-El Niu, C Guinardó, C Immaculada Concepció, INS Joan Brossa, ESC Jovellanos, INS Josep Pla, CEE La Ginesta, INS Manuel Carrasco i Formiguera, CEE Mare de Déu de Montserrat, ESC Mare Nostrum, ESC Mas Casanovas, INS Narcís Monturiol, ESC Pau Casals, C Piaget, ESC Pit Roig, INS Príncep de Girona, INS Princesa Margarita, CEE Rel, C Roig Tesalia, C Sant Joan Bosco, C Santa Caterina de Siena, ESC Taxonera, ESC Torrent de Can Carabassa, ESC Torrent d'en Melis, ESC Tresfonts, C Virolai.

El jurat format per:Isabel Barriel,  Míriam Cassi, Caterina Coll, Mercè Creuheras, José Cruz, Mercè Gàlvez, Roser González, Remei Grau, Charo Lastra, M. Dolors Martí, Montserrat Pallerols, Àngels Pijuan, Gemma Pomé, Montse Solà, M. Rosa Vergés ha condedit els premis als treballs:

 

Poesia

1rs premis: Els meus germans de Juan Francisco Asensio Pérez, La mar d'Andrea Barrio González, El mercat d'Aina Casal Peligrí, La fulla de Paula Creus Ballarín, 6 tipus de gent, 6 estrofes i 6 motius d'Àlex López Gàmez, De profundis de Genís Fucho Rius.

2ns premis: Jo tindria un escut d'Àlex Giménez Gallissa, El rellotge de casa l'àvia de Martina Pijuan Armengol, Records Vells d'Helena Sánchez Carbó, Entrada a l'institut d'Oihana Gallastegui Rey, Un poeta sobre el món d'Àurea Oliveras Poch, Relativament relatiu de Maria Toboso Gregori,

3rs premis: La natura de Massiel Neciosup Velarde, La xocolata d'Anna Villén Pareja, Com una rosella de Jordi Bayarri Matamoros, Ànima de llum de Marina Corominas Cervera, Temps passats de Deogracias González Moreno.

Prosa

1rs premis: El drac "Pebrotet" de Laia Vilademunt Cañas, El poll Baldiri de Laia Ventura Gutierrez, Demà serà millor d'Aina Casal Pelegrí, El meu avi de Justina Montserrat Calaf, A la mercè de l'oratge de Martí Casal Pelegrí, De la ciència i la poesia d'un petó de Gerard Martínez Segura.

2ns premis: Les aventures de la lletra ema de Marina Iniesta Prieto, L'avi Juan de Juan Heredia Ràtia, El Déu que volia ser humà de Marta Botet Borràs, L'arbre màgic d'Anna Fuentes Guerra, El joglar de Clara Fernández Castañer, Sempre penso en tu d'Irene Torres Blas.

3rs premis: El llop feliç d'Hugo Plaza Fuentes, El Mag Jerry i els seus aprenents de Daniel Peruga López, Qui riu últim riu millor d'Andrea Ribera Corominola, El drac de colors de Lluïsa Tchilingirian Higuera, Canvi radical de Blanca Molina Guilera, Com una mandrosa medusa de Gemma Bayod Pastor.

Categoria H

Treballs plàstics: La primavera d'en Tàpies d'alumnes de primària del CEE Mare de Déu de Montserrat, Quan jo era petit de Sajid Mehmood.

Treballs escrits: Els nens sense pilotes d'Alfred Monllor Salduga, Pum, pum, pum de Stephen Sánchez Fernández.