Jocs Florals

Jocs Florals Escolars Horta-Guinardó 2016

 El passat dimecres 18 de maig, al Casal Font d’en Fargas, es va realitzar una nova edició dels Jocs Florals Escolars del Districte d'Horta-Guinardó. La present edició ha comptat amb la participació de 28 centres educatius.

Els membres del jurat han valorat tots els traballs presentats en les diferents categories. Podeu consultar els premiats en la següent publicació, i llegir els textos, veure els contes audiovisuals il·lustrats de la nova categoria I, així com els treballs plàstics d'Educació Especial clicant en els noms dels treballs.

Adjunts:
AdjuntDescripcióMida (Kb)
Descarregar aquest arxiu (bases_jflorals2016.pdf)Bases Jocs Florals H-G 2016 234 kB

Jocs Florals Escolars Horta-Guinardó 2015

 El passat dimecres 20 de maig, al Casal Font d’en Fargues es va realitzar una nova edició dels Jocs Florals Escolars del Districte.

La present edició, ha comptat amb la participació de trenta-tres Centres Educatius del districte

Gràcies a l'esforç de les persones que han col·laborat com a membres del jurat en l'edició d'aquest any s'han repartit trenta nou premis en les categories de prosa, poesia i treball  plàstic en els nivells d’educació infantil, primària, secundària i l’educació especial.

 

Jocs Florals de Barcelona 2014

El Saló de Cent de l’Ajuntament de Barcelona va acollir el 6 de juny de 2014 la celebració del lliurament dels premis dels Jocs Florals Escolars de Barcelona.

Jocs Florals Districte Horta-Guinardó 2014

 El dijous 22 de maig ha tingut lloc, al Casal Font d’en Fargues, l’acte de lliurament dels premis dels Jocs Florals Escolars d’aquest 2014En l'edició d'enguany han participat un total de 30 centres del districte. Els membres del jurat, després de llegir i valorar tots els escrits presentats, han atorgat els corresponents premis a les composicions literàries, organitzades en les següents categories:

- Categoria A (primer cicle de Primària)

Categoria B (segon cicle de Primària)

Categoria C (tercer cicle de Primària)

Categoria D (primer cicle de Secundària obligatòria)

Categoria E (segon cicle de Secundària obligatòria)

Categoria F (Secundària postobligatòria)

Categoria H (Educació Especial)

Jocs Florals Escolars Horta-Guinardó 2013

El dimecres 22 de maig s'ha celebrat l'acte de lliurament de guardons al Casal de la Font d'en Fargues.

Centres escolars perticipants: C Acis Artur Martorell, ESC Àngels Garriga, ESC Baloo, C Cardenal Spínola, ESC Coves d'en Cimany, ESC Els Pins, ESC Font d'en Fargas, INS Francisco de Goya, C Fundació EIR-El Niu, INS Joan Brossa, INS Josep PLa, C La Ginesta, INS Manuel Carrasco i Formiguera, C Mare de Déu de Montserrat, ESC Mare Nostrum, INS Narcís Monturiol, C Pàlcam, ESC Pau Casals, C Piaget, ESC Pit-Roig, C Princess Margaret, C Rel, C Roig Tesàlia, C Sant Joan Bosco, C Santa Caterina de Siena, ESC Taxonera, ESC Torrent de Can Carabassa, ESC Tresfonts, C Virolai.

El jurat format per: Isabel Barriel, Caterina Coll, Mercè Crehueras, José Cruz, Mercè Gàlvez, M. Dolors Martí, Jordi Palau, Montserrat Pallerols, Àngels Pijuan, Clara Reíllo, Magalí Serra, Montse Solà, Sílvia Solé, M. Rosa Vergés.

Jocs Florals Escolars Horta-Guinardó 2012

El dimarts 15 de maig s'ha celebrat l'acte de lliurament de guardons al Casal de la Font d'en Fargues.

Centres escolars participants: C Acis Artur Martorell, ESC Àngels Garriga, ESC Baloo, C Cardenal Spínola, ESC Coves d'en Cimany, ESC del Mar, ESC Els Pins, ESC Font d'en Fargas, INS Francisco de Goya, CEE Fundació EIR-El Niu, C Guinardó, C Immaculada Concepció, INS Joan Brossa, ESC Jovellanos, INS Josep Pla, CEE La Ginesta, INS Manuel Carrasco i Formiguera, CEE Mare de Déu de Montserrat, ESC Mare Nostrum, ESC Mas Casanovas, INS Narcís Monturiol, ESC Pau Casals, C Piaget, ESC Pit Roig, INS Príncep de Girona, INS Princesa Margarita, CEE Rel, C Roig Tesalia, C Sant Joan Bosco, C Santa Caterina de Siena, ESC Taxonera, ESC Torrent de Can Carabassa, ESC Torrent d'en Melis, ESC Tresfonts, C Virolai.

El jurat format per:Isabel Barriel,  Míriam Cassi, Caterina Coll, Mercè Creuheras, José Cruz, Mercè Gàlvez, Roser González, Remei Grau, Charo Lastra, M. Dolors Martí, Montserrat Pallerols, Àngels Pijuan, Gemma Pomé, Montse Solà, M. Rosa Vergés ha condedit els premis als treballs:

Jocs Florals Escolars d' Horta-Guinardó 2011

    Els dimecres 18 de maig s'ha celebrat l'acte de lliurament de guardons a la Seu del Districte, Sala Lluís Companys.

  Centres escolars participants: C Acis Artur Martorell, ESC Àngels Garriga, ESC Arc Iris, ESC Baloo, ESC Coves d'en Cimany, ESC del Mar, ESC Els Pins, ESC Font d'en Fargas, INS Francisco de Goya, ESC Jovellanos, INS Josep Pla, C La Ginesta, INS Manuel Carrasco i Formiguera, C Mare de Déu de Montserrat, ESC Mare Nostrum, INS Narcís Monturiol, ESC Pau Casals, C Piaget, ESC Pit Roig, INS Príncep de Girona, C Princesa Margarita, C Rel,  C Roig Tesalia, C Sant Joan Bosco, C Santa Caterina de Siena, ESC Taxonera, ESC Torrent de Can Carabassa, ESC Torrent d'en Melis, C Virolai.

  El jurat format per: M. Àngels Albertos, Caterina Coll, Teresa Gamiz, Víctor García, Àngels Germain, Remei Grau, Charo Lastra, M. Dolors Martí, Dolors Mestre, Montserrat Pallerols, Àngels Pijuan, Gemma Pomé, Teresa Prunes, Elena Roy, M. Rosa Vergés ha concedit els premis als treballs:

Jocs Florals Escolars del Districte d'Horta-Guinardó 2010

 El dmarts 18 de maig s'ha celebrat l'acte de lliurament de guardons a la Seu del Districte, Sala Lluís Companys.

   Centres escolars participants: INS Anna Gironella de Mundet, C Acis Artur Martorell, ESC Àngels Garriga, ESC Baloo, ESC Coves d'en Cimany, ESC del Mar, ESC Els Pins, INS Francisco de Goya, C Fundació EIR- el Niu, C La Ginesta, C La Salle d'Horta, INS Manuel Carrasco i Formiguera, C Mare de Déu de Montserrat, ESC Mare Nostrum, ESC Mas Casanovas, INS Narcís Monturiol, C Palcam, ESC Pau Casals, C Piaget, ESC Pit Roig, .C Princesa Margarita, C Rel, C Roig Tesalia, C Sant Joan Bosco, C Santa Caterina de Siena, ESC Taxonera, ESC Torrent de Can Carabassa, ESC Torrent d'en Melis, C Virolai.

El jurat format per: M. Àngels Albertos, Georgina Canadell, Neus Chamorro, Caterina Coll, Mercè Creuheras, Josep M. Farré,  Víctor García, Charo Lastra, Encarna Martínez, Montserrat Pallerols, Àngels Pijuan, Teresa Prunes, Elena Roy, Margalida Tomàs ha concedit els premis als treballs:

Jocs Florals Escolars del Districte d'Horta-Guinardó 2009

 Els dimarts 19 de maig s'ha celebrat l'acte de lliurament de guardons a la Seu del Districte, Sala Lluís Companys.

Centres escolars participants: C Acis Artur Martorell, ESC Àngels Garriga, ESC Arc Iris, ESC Baloo, CEEC Barcanova, CC Cardenal Spínola, CEEC Carrilet, CEIP Coves d'en Cimany,CEEC El Niu, CEIPM Escola del Mar, CEIPM Els Pins, CEIP Jovellanos, IES Josep Pla, CC La Salle Horta, IES Manuel Carrasco i Formiguera, CEEC Mare de Déu de Montserrat, CEIP Mare Nostrum, CEIP Mas Casanovas, IES Narcís Monturiol, CC Palcam, CEIP Pit Roig, C Princesa Margarita, CEEC Rel, CC Roig Tesalia, CC Sant Joan Bosco, CC Santa Caterina de Siena, CEIP Taxonera, CEIP Torrent de Can Carabassa, CEIP Torrent d'en Melis, CC Virolai.

El jurat format per: Rafael Aguilar, M. Àngels Albertos, Montserrat Alsamora, Laia Berlanga, Neus Chamorro, Mercè Creuheras, Josep M. Farré, Charo Lastra, Encarna Martínez, Dolors Mestre, Montserrat Pallerols, Nèlida Portela, Teresa Prunes, Mercè Ros i Margalida Tomàs ha concedit els premis als treballs:

Edicions anteriors dels Jocs Florals d'Horta-Guinardó

 

 

- Jocs Florals 2007

 - Jocs Florals 2006

Jocs Florals del Districte d'Horta Guinardó 2008

Els dimecres 14 de maig s'ha celebrat l'acte de lliurament de guardons a la Seu del Districte, Sala Lluís Companys.

Centres escolars participants: CC Acis Artur Martorell, CEIP Àngels Garriga, CEIPM Arc Iris, CEIP Baloo, CEEC Barcanova, CC Cardenal spínola,, CEEC Carrilet, CEIP Coves d'en Cimany, CEEC El Niu, CEIPM Escola del Mar, CEIPM Escola Els Pins, CEIP Jovellanos, IES Josep Pla, CC La Salle d'Horta, IES Manuel Carrasco i Formiguera, CEEC Mare de Déu de Montserrat, CEIP Mare Nostrum, CEIP Mas Casanovas, IES Narcís Monturiol, CC Pàlcam CEIP Pit Roig, C Princesa Margarita, CC Roig Tesalia, CC Sant Joan Bosco, CC Santa Caterina de Siena, CEIP Taxonera, CEIP Torrent de Can Carabassa, CEIP Torrent d'en Melis, CC Virolai.

El jurat format per: Rafael Aguilar, Montse Alsamora, Laia Berlanga, Xavier Casaponsa, Mercè Creuheras, Charo Lastra, Anna Marco Dolors Mestre, Montserrat Nualart, Montserrat Pallerols,Nélida Portela, Teresa Prunes, Mercè Ros, Mara Solano i Margalida Tomás ha concedit els premis als treballs: